Схема аукціонів визначить подальший розвиток ринку ВДЕ в Україні – норвезький інвестор

Магнус Йохансен, менеджер з розвитку бізнесу компанії
Scatec Solar розповів про основні очікування та застереження щодо переходу на аукціонну схему для підтримки відновлювальної енергетики.

З його слів, якщо Україна зможе реалізувати успішну аукціонну схему, що задовольняє всі сторони, я впевнений, що Scatec Solar може стати одним з основних підтримуючих інвесторів подальшого розвитку.

“Однак, якщо схема не буде добре реалізована, як ми бачили на кількох ринках, – коли схема аукціону призвела до падіння ринку, а проекти не були реалізовані через неефективні механізми (Туреччина, Казахстан, Мексика тощо), ми, ймовірно, не будемо в змозі побудувати подальші проекти після 2019 року”, – наголосив Йохансен.  

Компанія виразила занепкоєння мовою, запропонованою у зв’язку з тендерною позикою в розмірі 5000 доларів США за 1 МВт учасника та гарантією виконання 10 000 євро. М

“Ми наполегливо рекомендуємо суттєво збільшити гарантію ставки / початкову банківську гарантію (наша рекомендація – дотримуватися політики IRENA, що має облігацію ставки до 35 000 євро на 1 МВт, і, крім того, має значне виконання облігації). Це дозволяє уникнути участі зацікавлених сторін, які не мають можливості реалізувати самі проекти”, – наголосив експерт.

Базуючись на досвіді з-за кордону, основною причиною, чому багато схем аукціону були невдалими, є те, що “торговці” увійшли на місце події. Ці проекти, як правило, не реалізуються, оскільки ціни, на які «торговці» мають ставку, не вважаються інвесторами або кредиторами банківськими, а отже, проекти не реалізуються.

Відбір «трейдерів» дуже важливий, і збереження високої банківської гарантії є дуже важливим у цьому відношенні.

Scatec Solar також вважає, що впровадження гривневих гарантій буде важким для іноземних інвесторів, оскільки не існує ринків хеджування для підтримки конвертації євро в гривню для надавання гарантії грошових коштів. Крім того, не можна прийняти депозит готівки в українських банках нижче певного кредитного рейтингу.

Крім того, з часом Scatec Solar також рекомендує розглядати різні рівні тарифів в країні на основі рівня освітлення. Оскільки освітлення в Україні значно відрізняється від Півночі до Півдня (що призводить до різниці IRR до 10% залежно від місця розташування), поточний однорівневий національний тариф створює високу конкуренцію на Півдні, а проекти на Півночі не реалізовані, оскільки вони не вважаються економічно життєздатними.

Така система належним чином стимулювала б приватних зацікавлених сторін до всіх частин країни, якщо це саме те, що хочуть бачити в процесі прийняття рішень.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir