У Мінприроди презентували Зелену книгу Стратегії водної політики України

Міністерство екології та природних ресурсів України розробило проект Стратегії водної політики України у форматі Зеленої книги. На основі документу передбачається розробка Стратегії водної політики України та відповідної політичної пропозиції, які будуть подані на розгляд уряду.

Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Микола Кузьо.

«Наразі ведеться активна реформа водної галузі України – створені басейнові ради, розробляються Плани управління водними басейнами, набув сили новий порядок Державного моніторингу вод, який повністю відповідає європейським стандартам, переглядаються принципи водокористування – для забезпечення сталого розвитку. Усі ці заходи та напрямки реформування потребували належної систематизації, і результатом її проведення став проект цієї Зеленої книги» – коментує Микола Кузьо.  

Метою Стратегії є досягнення «доброго» екологічного, кількісного та хімічного стану водних ресурсів України шляхом належної підготовки та створення необхідних правових, організаційних і фінансових основ для виконання планів управління річковими басейнами, підготовки та імплементації Національної морської природоохоронної стратегії і відповідної програми заходів з її реалізації.

«Проект Стратегії водної політики України здійснює огляд поточного стану галузі – від оцінки кількості, якості вод до водного управління та екологічного врядування в водних басейнах. На основі цього аналізу – пропонує шляхи досягнення визначених цілей. Цей документ – це фундамент  майбутніх політичних рішень, який тримається на науково-обґрунтованих тезах, останніх дослідженнях та кращих світових практиках» – додає Микола Кузьо.

Проект Зеленої книги: Стратегія водної політики України ґрунтується базових принципах:

Не пропустіть:  Східноєвропейська група країн визначилась із напрямком впровадження Паризької угоди

●     інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом;

●     запобігання та попередження виснаження і забруднення водних об’єктів;

●     дотримання принципу «водокористувач і забруднювач платить»;

●     необхідності врахування сьогоденних потреб при управління водними ресурсами без завдання шкоди або ж можливих збитків для прийдешнього чи майбутніх поколінь.

Текст проекту Зеленої книги був підготовлений експертами Команди підтримки реформ при Мінприроди та учасниками Робочої групи з питань якості води і управління водними ресурсами при Мінприроди.

Довідково:

«Зелена Книга» (Green Paper) – документ, де в загальному вигляді містяться бачення проблем, на вирішення яких має бути спрямована відповідна політика як основа для проведення консультації зі стейкголдерами.

Пропозиції та зауваження щодо тексту Зеленої книги прохання надсилати на адресу: v.bilokon@gmail.com

Презентація за посиланням.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir