Нові сміттєсортувальні комплекси будують у 20 населених пунктах України – Мінрегіон

Нові сміттєсортувальні комплекси будують у 20 населених пунктах України, а наразі у нашій країні працюють 25 сміттєсортувальних ліній.

Про це у відповідь на інформаційний запит Укрінформу зазначив начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Максим Барінов.

“У 20 населених пунктах працюють сміттєсортувальні лінії… Крім того, у 20 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комлпекси”, – зазначив він.

Сміттєсортувальні лінії, згідно із відповіддю на інформзапит, функціонують у Вінниці, смт Муровані Курилівці (Вінницька обл.), селі Брище ( Волинська обл.), Дніпрі, Краматорську (Донецька обл.), Запоріжжі, Кропивницькому, Червонаграді і селі Єлиховичі (Львівська обл.), селах Абрикосове та Доброжанове (Одеська обл.), селі Плебанівка (Тернопільська обл.), Сумах, Чернівцях. Також сміттєсортувальні лінії є у Білій Церкві , Обухові, Бучі, Ірпені, Володарці Київської області і у Києві (6 сортувальних ліній).

Крім того, Барінов повідомив, що утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі у Києві, а також експлуатуються три сміттєспалювальні установки – одна в місті Люботин Харківської області і дві у місті Харків.

З 1 січня 2018 року набув чинності пункт “і” ст. 32 Закону України “Про відходи”, що передбачає заборону захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Також з 1 січня цього року набула чинності ст. 82.8. Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на громадян від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів д оходів громадян.

Не пропустіть:  Мінрегіон дозволив підземне та вакуумне збирання відходів

Контроль у сфері поводження з відходами, відповідно до Закону України “Про відходи”, здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, громадські інспектори з благоустрою населених пунктів.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir