Гідрологічна інформація в Україні стане відкритою

21 грудня 2017 року  в Україні запрацює перший сучасний геопортал “Водні ресурси України” з відкритою гідрологічною інформацією.

Як повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, вода –  один із найважливіших факторів життя людей та розвитку всіх галузей економіки. Запуск сучасної  геоінформаційної системи  із  оновленою інформацією  про основні річкові басейни України сприятиме  ефективному управлінню водними ресурсами України.

“Вперше зазначена гідрологічна інформація буде відкритою та доступною для будь-якого користувача мережі Інтернет. Кожен бажаючий матиме можливість у режимі он-лайн не тільки бачити, а і користуватись відомостями про водні об’єкти України. Зручна структура геопорталу дозволить візуально переглядати процеси та явища, які відбуваються на  конкретній території річкового басейну”, –  розповів Кузьо.

Заступник міністра також пояснив, що  запуск  геопорталу здійснювався з метою забезпечення реформування сектору управління водними ресурсами відповідно до вимог законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища за допомогою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

Не пропустіть:  Мінприроди реформує Держводагентство за принципами ОЕСР

“У перспективі на картах річок у геопорталі будуть відображені дані моніторингу стану води у виділених водних масивах,  що дасть змогу усім зацікавленим наочно побачити екологічний стан водойм України”,- наголосив Кузьо.

Наразі геопортал функціонуватиме в тестовому режимі, але  він вперше відкриває  шлях до  оновленої інформації  про річки  та відіграватиме  важливу роль при розробці планів управління річковими басейнами.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir