Міністр екології назвав причини збільшення забруднення повітря в Україні

Останнім часом в Україні фіксується збільшення викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Про це в інтерв’ю виданню “Галичина” розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє прес-служба Мінприроди.

“Це відбувається через зменшення споживання природного газу та інтенсивніше використання, наприклад, вугілля чи мазуту для виробництва, обігріву приміщень й інших потреб. На жаль, це призводить до збільшення рівня забруднення атмосферного повітря”, – пояснив Семерак.

При цьому він відзначив, що ситуацію можна поліпшити за рахунок ефективного використання екологічного податку,  більшу частину якого становлять кошти,  сплачені підприємствами-забруднювачами.

“У рамках оголошеної децентралізації 80% екологічного податку нині скеровуються на органи місцевого самоврядування. Тобто, на місця делеговано кошти й усі повноваження з наведення екологічного порядку на підвідомчих територіях. Але саме на цьому етапі виникає найбільша проблема”, – пояснив очільник відомства.

Він навів дані офіційної статистики, згідно з якими лише 32% екологічних коштів, які було сплачено до місцевих бюджетів 2016-го року, пішли на заходи із захисту довкілля, тоді як решта 68% так і залишилися невикористаними.

“Торік бюджети місцевих органів самоврядування в Україні одержали сукупно чотири мільярди гривень. Це все-таки величезні гроші. Якби їх було використано за призначенням, то в Україні було б вирішено багато проблем із вивезенням, зберіганням, утилізацією твердих побутових відходів, із хвостосховищами у Калуші чи заводом у Бурштині. У більшості випадків вдалось би запобігти забрудненню вод і грунтів та зменшити шкідливі викиди в повітря”, – резюмував Семерак.

При цьому міністр зазначив, що в Україні трапляються непоодинокі випадки, коли органи місцевого самоврядування спрямовують кошти не на природоохоронні заходи, а на вирішення інших соціальних проблем.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir