Мінприроди ініціює проведення наукових досліджень популяції лося європейського в Україні

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що проведення термінового, об’єктивного наукового дослідження чисельності популяції лося в Україні дасть можливість прийняти виважене рішення щодо подальшого розвитку цієї популяції.

Про це він заявив сьогодні в КМУ під час спільної прес-конференції Мінприроди та Мінагрополітики, передає прес-служба Мінприроди.

“Дискусія щодо заборони полювання на лося не завершена. Ми продовжимо обговорення цього питання на рівні науковців, зоозахисників та двох міністерств – Мінекології та Мінагрополітики. На даному етапі знайдено компромісне правильне рішення щодо зменшення лімітів на 50 відсотків. Мінагрополітики вперше за 10 років пішло на цей компроміс. Цьому передували десятки дискусій та подання Мінприроди зауважень щодо погодження лімітів”, – сказав Семерак.

Міністр також нагадав, що за поданням Мінприроди Кабінет Міністрів виділив кошти на проведення оцінки чисельності популяції лося європейського вже цього року. За його словами, складність таких досліджень полягає в тому, що їх підрахунок можливий лише в осінньо-зимовий період.

“Наступний крок – проведення найближчим часом наукових досліджень за участю науковців НАНУ, зоозахисників, представників Мінприроди. Це дасть нам можливість оцінити реальний стан популяції цих тварин і далі на підставі цифр приймати рішення. І якщо інформація про загрози для їх існування підтвердиться, то ми повернемося до розпочатого діалогу про заборону полювання”,- сказав  Семерак.

Міністр також розповів, що наразі працює підкомісія зоології Національної Академії наук щодо внесення лося європейського до Червоної книги і Мінприроди наполягатиме на доведенні цього питання до логічного завершення.

Не пропустіть:  Україна розроблятиме Морську стратегію за стандартами ЄС

Крім того, зі слів Семерака, Мінприроди активно працює із Міністерством аграрної політики та продовольства України над питанням розширення меж природно-заповідного фонду, яке наразі стоїть перед Україною.

Нагадаємо, 2 жовтня міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак затвердив ліміти на полювання 160 особин лося, попри введений у лютому 25-річний мораторій.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir