29 липня людство вичерпало річний запас природних ресурсів

Природні ресурси (воду, чисте повітря, ґрунт тощо, які планета здатна відновити протягом року) на 2019 рік людство вже вичерпало у понеділок, 29 липня, зазначається у звіті міжнародної організації Global Footprint Network, пише DW.

“Людство використовує природу у 1,75 разів швидше, аніж екосистема нашої планети може відновитися. Це наче ми користуємося ресурсами 1,75 Землі”, – зазначається у повідомленні захисників довкілля.   

Ціною такого екологічного марнотратства, йдеться далі у звіті, є зникнення лісів, ерозія ґрунту, втрата біологічного розмаїття і збільшення вмісту діоксиду вуглецю в атмосфері, що веде до кліматичних змін.

“У нас лише одна Земля – це визначальний контекст нашого існування. Ми не можемо користуватися 1,75 (своєї планети. – Ред.) без руйнівних наслідків”, – зазначив засновник Global Footprint Network Матіс Вакернаґель.

Україна вичерпала річний запас ресурсів ще 24 липня

Опублікований у звіті показник розраховується з 1986 року. Перетин межі відновлення планетарних ресурсів щороку настає дедалі раніше. У 1993 році цю межу перетнули 21 жовтня. У 2003 це відбулося 22 вересня. У 2017 році – 2 серпня.

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Екологічний комітет ВРУ оновиться у новому скликанні на 100%, енергетичний – на 75%

Read Next

Українськими родинами побудовано майже 12 тисяч сонячних елекростанцій

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *