У Львівській області накопичилося понад 200 тисяч тонн токсичних гудронів

На території Львівщини нині є понад 200 тисяч тонн гудронів, а непридадних пестицидів більше немає.

Про це 19 вересня під час сесійного засідання повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, відповідаючи на запитання про ситуацію із гудронами та складуванням непридатних пестицидів на Львівщині, передає Львівський портал.

За його словами, за 5 років вивезено понад 800 тисяч пестицидів і нині на території області їх зовсім не зосталося.

“Протягом 2008-2012 років з території області вивезено понад 800 тисяч тонн пестицидів, які є непридатні і заборонені у використанні в сільському господарстві. Ці пестициди вивозилися на виконання регіональної програми поводження з непридатними і забороненими для використання в сільському господарстві пестицидами, а також на виконання пункту 121 національного плану дій із охорони навколишнього природного середовища. Кошти виділялися і з обласного бюджету, і міжнародними фундаціями. І завдяки міжнародній благочинній організації “Екологія. Право. Людина” на сьогоднішній день ми таких пестицидів на території області не маємо. Це є прецедент в області та цілій Україні», – сказав Гречаник.

Як пояснив чиновник щодо гудронів та гудронних залишків, то на сьогоднішній день їх на території області є понад 200 тисяч тонн.

“Вони перебувають на балансі п’яти різних балансоутримувачів. Згідно із чинним законодавством саме вони відповідають за їхнє безпечне зберігання та утилізацію”, – додав він.

Водночас він зауважив, що наступного року область збирається взятися фінансувати утилізацію цих небезпечних відходів.

Коментарі facebook

коментар

Не пропустіть:  Як виглядатиме "сміттєва реформа" на Львівщині - документ

Post Author: ecoprostir