Рада поліпшила механізм фінансування робіт з радіоактивними відходами

Верховна Рада ухвалила пакет законопроектів, які відновлюють цільове фінансування і використання державного Фонду поводження з радіоактивними відходами (РАВ), що дасть змогу відновити його накопичувальний статус і профінансувати виконання державної програми з утилізації таких відходів.

Зокрема, за прийняття законопроекту №6435 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами щодо поліпшення механізму фінансування діяльності щодо поводження з радіоактивними відходами» проголосував 231 народний депутат за необхідного для прийняття рішення мінімуму в 226 голосів.

«Планується до 2019 року повністю перейти до фінансування діяльності щодо поводження з радіоактивними відходами за рахунок його (Фонду поводження з радіоактивними відходами – ред.) коштів. Кошти будуть використані на розвиток системи поводження з радіоактивними відходами, будівництво сховищ тривалого зберігання, наукових досліджень», – сказав, представляючи законопроект, народний депутат, представник парламентського підкомітету з питань екологічної політики, природокористування та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак.

Депутати також ухвалили законопроекту №6436 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами». За прийняття зазначеного законопроекту проголосували 256 народних депутатів.

Не пропустіть:  Затоплення «Юнкома» може стати катастрофою для країн Чорноморського басейну

За словами міністра екології Остапа Семерака, на сьогодні Фонд РАВ системно недофінансовано.

«Створення такого фонду дасть змогу додатково залучати кошти міжнародних партнерів», – зазначив Семерак.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir