Рада поліпшила механізм фінансування робіт з радіоактивними відходами

Верховна Рада ухвалила пакет законопроектів, які відновлюють цільове фінансування і використання державного Фонду поводження з радіоактивними відходами (РАВ), що дасть змогу відновити його накопичувальний статус і профінансувати виконання державної програми з утилізації таких відходів.

Зокрема, за прийняття законопроекту №6435 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами щодо поліпшення механізму фінансування діяльності щодо поводження з радіоактивними відходами» проголосував 231 народний депутат за необхідного для прийняття рішення мінімуму в 226 голосів.

«Планується до 2019 року повністю перейти до фінансування діяльності щодо поводження з радіоактивними відходами за рахунок його (Фонду поводження з радіоактивними відходами – ред.) коштів. Кошти будуть використані на розвиток системи поводження з радіоактивними відходами, будівництво сховищ тривалого зберігання, наукових досліджень», – сказав, представляючи законопроект, народний депутат, представник парламентського підкомітету з питань екологічної політики, природокористування та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак.

Депутати також ухвалили законопроекту №6436 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами». За прийняття зазначеного законопроекту проголосували 256 народних депутатів.

Не пропустіть:  Штрафи за випалювання рослинності можуть збільшити у декілька разів

За словами міністра екології Остапа Семерака, на сьогодні Фонд РАВ системно недофінансовано.

«Створення такого фонду дасть змогу додатково залучати кошти міжнародних партнерів», – зазначив Семерак.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir