В Держлісагентстві напрацьовують шляхи реформування лісової галузі

Робоча група при Державному агентстві лісових ресурсів України розпочала напрацювання змін до законодавства з метою реформування лісового та мисливського господарства України. 

Про це повідомляє Екопростір за інформацією прес-служби Держлісганетства.

До робочої групи залучені фахівці лісової галузі, профспілки, науковці, експерти, представники деревообробної галузі, екологічних організацій.

За основу реформування галузі було взято проект Стратегії, розроблений головою агентства Христиною Юшкевич. Крім цього, реформа передбачає доручення уряду щодо об’єднання державних лісогосподарських підприємств за регіональним принципом.

Під час першого засідання робочої групи обговорено питання комплексних змін, які стосуватимуться всіх напрямів галузі, зокрема, ведення лісового та мисливського господарства, охорони лісів, прозорого ринку деревини, інституційної реформи.

Окремо розглядалося  питання створення стабілізаційного фонду розвитку лісового господарства, який має вирішити проблеми з фінансуванням лісової галузі.

Основною метою реформування лісової галузі має стати:

– врахування особливого екологічного значення лісів для держави, всього суспільства, поліпшення екологічної ситуації, особливо у степовій зоні України

– збільшення лісистості України

– повноцінний електронний облік деревини

– відокремлення контрольної функції державної лісової охорони від господарської діяльності

– європейські підходи ведення мисливського господарства

– оптимізації чисельності територіальних органів управління

– ефективне управління фінансовими ресурсами

Як сказано у повідомленні, після напрацюванні всіх необхідних документів, вони будуть винесені на широке обговорення з громадськістю.

Коментарі facebook

коментар

Не пропустіть:  Держлісагентство готує стратегію реформування галузі

Post Author: ecoprostir