Норвегія до 2040 року переведе внутрішні рейси на електрику

Національна авіаційна компанія Avinor має намір до 2040 року повністю відмовитися від використання всіх літаків, крім електричних, для внутрішніх рейсів і польотів в інші скандинавські країни.

Про це повідомляє агентство AFP.

«Ми вважаємо, що всі польоти тривалості до 1,5 годин можна робити літаком, які повністю працює на електриці», — сказав директор компанії Даг Фальк-Петерсен.

Спочатку авіакомпанія тестуватиме перехідні технології — біопаливо і гібридні двигуни.

Крім того, Avinor хоче організувати тендер на запуск рейсу з використанням електролітака на 19 пасажирів. Його перші польоти заплановані на 2025 рік.

Не пропустіть:  Лауреат Нобелівської премії миру Раджендра Пачаурі: "Нам потрібно інакше визначити поняття економічного зростання"

Перехід на електролітаки має позитивно позначитися на екологічній обстановці в Норвегії. Наразі 2,4% усіх викидів парникових газів у країни виробляє повітряний транспорт.

Прогнозується, що перші невеликі електролітаки з’являться лише у 2040-х роках. Зараз технології створення акумуляторів не дозволяють підняти в повітря велике повітряне судно за використання тільки електротягу.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir