На Кліматичному саміті ООН створили альянс за відмову від вугільної енергетики

18 держав, а також кілька американських штатів і підприємств – усього 25 учасників – оголосили про створення міжнародного альянсу за відмову від вугільної енергетики.

Про це стало відомо в четвер, 16 листопада, на Кліматичнійконференції ООН у Бонні, повідомляє DW.

До альянсу увійшли Великобританія, Канада, Бельгія, Австрія, Італія, Швейцарія, Франція, Фінляндія, Нова Зеландія, Мексика, Маршаллові острови та інші. Німеччина не приєдналася.

Відмова від вугільної енергетики – правильний крок “заради здоров’я наших дітей і якості нашого повітря”, зазначила на Twitter міністерка з питань довкілля і змін клімату Канади Кетрін МакКенна.

Міністерка пояснила, що для того, аби досягти мети Паризької кліматичної угоди, індустріальні держави світу повинні до 2030 року скоротити до нуля шкідливі викиди в атмосферу від виробництва енергії з вугілля. До 2050 року відмовитися від вугільної енергетики мав би весь світ. Значне зниження цін на виробництво енергії з відновлюваних джерел уможливлює відмову від вугільної енергетики без збитків, зазначила вона.

Не пропустіть:  В Україні вперше зафіксовано розрив взаємозв'язку між зростанням економіки та рівнем викидів СО2

У спільній заяві учасники ініціативи оголосили про мету відмови від вугільної енергетики. Деякі уряди, як-то британський, оголошували про це й раніше. У Великобританії планують до 2025 року зупинити всі вугільні електростанції, у Канаді – до 2030-го.

Таким чином зростає тиск на Німеччину, яка наразі не приєдналася до альянсу, зазначають оглядачі. Попереднього дня на Кліматичній конференції виступила канцлерка ФРН Анґела Меркель. Вона не конкретизувала, коли Німеччина відмовиться від вугільної енергетики. Захисники довкілля висловили розчарування.

У британському уряді прогнозують, що до кінця 2017 року кількість учасників цього альянсу зросте до щонайменше півсотні.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir