Частка відновлювальної енергії в Україні може скласти 91% до 2050 року – дослідження

Україна має всі можливості для того, щоб до 2050 року  забезпечувати 91% своїх енергопотреб за рахунок “зеленої” енергії. 

Такі результати звіту “Перехід України на відновлювальну енергетику до 2050 року” оприлюднив Олександр Дячук, кандидат технічних наук, Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі.  Якщо Україна буде стимулювати перехід на відновлювальну енергетику, вже у 2035 році її частка може скласти 40%.

Зі слів Дячука, такий сценарій вписується в динаміку, закладену в енергетичній стратегії України.

У звіті представили наукове обґрунтування на підтримку переходу України на відновлювальні джерела енергії.  Дослідження охопило всю енергетичну систему та показало можливий економічний ефект від такого переходу. Революційний сценарій передбачає перехід на відновлювальну енергетику саме на 91%, а не на 100%, з огляду на цінову політику.

Перехід відбуватиметься у першу чергу за рахунок енергії вітру, сонця та біомаси. При цьому у структурі виробництва електроенергії частка вітрових станцій може сягнути 45%, сонячних – 36%, а біомаси та відходів у структурі виробництва теплової енергії – до 73%.

Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України додав, що для переходу на відновлювану енергетику Україні необхідно знайти додаткові інвестиції. Щоб приваблювати потенційних інвесторів, важливо створювати більше проектів високої якості та запровадити спеціальні фінансові інструменти стимулювання галузі.

“Нам потрібно створювати Green Fund –  це банки, які спеціалізуються саме на проектах зеленої енергетики і які заливають першочергові інвестиції. Такому банку в Україні сьогодні потрібно мати технічний офіс, щоб він допомагав розробляти проекти, а далі цей green банк може давати до 20% інвестицій. Тобто нам сьогодні треба попрацювати над створенням фінансових інституцій, фінансових інструментів”,- пояснив Савчук.

“Навіть у ліберальному сценарії – якщо ми нічого не будемо стимулювати у відновлювальній енергетиці, все рівно відновлювальні джерела енергії будуть витісняти традиційні”, – додав Дячук.

Не пропустіть:  Нідерланди планують посилити співпрацю з Україною у біоенергетичному секторі

“Це дослідження, я сподіваюсь, змушує владу нарешті хоча б почати ставити питання: що ми будемо робити з вугільною генерацією. Якщо ми плануємо у майбутньому відходити від неї, то які програми ми пропонуємо для шахтарів, для шахтарських містечок, яким чином ми як держава будемо давати людям сигнали”, – наголосив Олексій Рябчин, народний депутат України (ВО «Батьківщина»), член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir