На Запоріжжі планують побудувати найбільшу в Європі вітрову електростанцію

У Запорізькій області планують побудувати найбільшу наземну вітроелектростанцію в Європі. Загальний обсяг інвестицій – близько 700 млн євро.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Вітроелектростанція матиме сумарну потужність 500 Мвт. Її планують звести на території Приазовського та Мелітопольського районів Запорізької області.

“Інвестор проекту – компанія «Юрокейп Юкрейн» – українське підприємство компанії EuroCapeNewEnergy. Загальний обсяг інвестицій – близько 700 млн євро, з яких 300 млн євро, згідно з наявними у нас даними, вже зарезервовані для реалізації проекту з будівництва даної ВЕС. Прогнозний термін реалізації проекту – 2019 рік”, – повідомив начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА Артур Бойко.

За його словами, велика частина потужностей вітроелектростанції (350 МВт) буде зведена на території Гірсівскої ОТГ. В розвиток інфраструктури ОТГ компанія направить 350 тис. доларів США, відповідний договір про внесок в розвиток соціальної інфраструктури представники Гірсівскої ОТГ і ТОВ «Юрокейп Юкрейн» підписали днями в рамках конференції.

Не пропустіть:  Семерак назвав терміни запуску першої сонячної електростанції в Чорнобильській зоні

Договір передбачає поетапне фінансування в розвиток інфраструктури, виходячи зі співвідношення 1 тис доларів інвестицій на 1 МВт потужності.

На сьогодні в Запорізькій області вже працює одна велика вітрова електростанція – Ботієвська ВЕС (ДТЕК). Станція була введена в експлуатацію в 2014 році і на сьогодні є найбільшою вітровою електростанцій на території України: має 65 вітрових турбін сумарною потужністю 200 МВт. Інвестиції у будівництво станції становили близько 340 млн євро.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir