Кабмін найближим часом розгляне стратегію з управління відходами

Стратегію управління відходами буде розглянуто на засіданні Кабінету міністрів вже найближчим часом, повідомив журналістам міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

“Наше завдання – якомога швидше розглянути стратегію з управління відходами на засіданні Кабінету міністрів. Я вірю, що це можна зробити в рамках місяця. Ми робимо все можливе, щоб вона була якомога швидше розглянута. Я вважаю, що цей документ абсолютно готовий”, – сказав він, додавши, що зараз вже завершуються останні консультації з Міністерством економічного розвитку.

“Щойно буде схвалена стратегія, Мінекології готове презентувати рамковий законопроект щодо управління відходами, який буде базуватися на рамкової директиви Європейського Союзу, що знаходиться в рамках виконання наших євроінтеграційних планів, передбачених в Угоді про асоціацію з ЄС”, – зазначив міністр.

Він повідомив, що після прийняття цього закону Мінекології запропонує секторальні законопроекти, яких буде достатньо багато.

“Вони будуть регулювати кожен сектор відходів, яких у стратегії 7. Це досить довга робота, але у нас є індикатори до 2030 року, до 2050 року. Будемо намагатися виконати цю роботу досить швидко”, – сказав Семерак.

Також міністр зазначив, що стратегія передбачає запровадження інноваційного для України принципу ієрархії поводження з відходами.

“Ієрархія поводження з відходами передбачає: перше – повинні бути вжиті всі заходи для запобігання утворенню відходів. Друге – це повторне використання. Наступний пріоритет – це утилізація і переробка; якщо не можна переробити, то необхідно сортувати, створювати відповідний продукт, який піде, наприклад, на спалювання. Останнім пріоритетом є відправка відходів на звалище. Наше завдання – мінімізувати вивезення сміття на звалища з перспективою скорочення вивозу до 0”, – повідомив Семерак.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir