МХП планує будівництво біогазового заводу без врахування громадської думки – екологи

У Тульчинському районі Вінницької області можуть збудувати завод для отримання біогазу із відходів виробництва “Вінницької птахофабрики” (дочірнє підприємство “Миронівського хлібопродукту”) без повноцінної проектної документації та належного залучення жителів громади, на чиїй території планується будівництво.

Про це повідомляє ГО “Національний екологічний центр України”.

Екологи зазначають, що запланований до побудови комплекс з переробки органічних відходів та отримання біогазу є об’єктом екологічної небезпеки, й відповідно потребує проходження всіх необхідних експертиз. Фактично, поблизу села Василівки Заозерненської сільської ради наразі пропонується побудувати біогазовий завод потужністю 10 МВт, а за деякими джерелами із розширенням до 20 МВт, аналогів якому немає в Україні і Європі, де середня потужність біогазових установок складає близько 500 кВт.

Завод для отримання біогазу з біомаси рослинного та тваринного походження може допомогти вирішити проблему утилізації відходів птахокомплексів та збільшити частку альтернативної енергетики в Україні. Наша організація підтримує розвиток альтернативних джерел та більше того, ми б хотіли бачити біогазові заводи на всіх промислових тваринницьких комплексах, – зазначила експертка НЕЦУ Анна Даниляк. – Тим не менше, аналіз проектної документації біогазового комплексу у Василівці показав значні недоліки, що можуть змарнувати гарну ідею та ускладнити й без того напружену соціальну ситуацію у місцевості.

Екологи також зауважують, що даний об’єкт планується збудувати у регіоні, який і так страждає від перенасичення екологічно шкідливими підприємствами. За даними Екологічного паспорту Вінницької області, затвердженого Міністерством екології та природних ресурсів України, основними забруднювачами атмосферного повітря у Вінницькій області є Ладижинська ТЕС (ВАТ «Західенерго») разом із золошлаковідвалом, другими у списку йдуть підприємства “Вінницької птахофабрики”. Обидва ці промислові гіганти розташовані на одній і тій самій території Тульчинського та Тростянецького району, де планується і біогазовий завод. Документацією щодо біогазового об’єкту не було проаналізовано альтернативні варіанти розміщення біогазового комплексу.

Не пропустіть:  Семерак назвав терміни запуску першої сонячної електростанції в Чорнобильській зоні

29 червня відбулись громадські слухання у селі Василівка із затвердження проекту Детального плану території та попередньої ОВНС. В ході слухань представники компанії запевнили, що у доопрацьованій документації будуть частково враховані зауваження громадськості, проте Національний екологічний центр України досі не отримав офіційної відповіді на зауваження, як і оновлені документи із правками.

Дані слухання знову показали намагання роз’єднати Заозерненську громаду, що складається з сіл Василівка та Заозерне, на землях якої планується будівництво. Адже провівши слухання тільки у Василівці, думкою мешканців с.Заозерного знехтували. Подібний випадок зі слуханнями уже стався минулого року щодо будівництва курника “Вінницькою птахофабрикою” і стосовно чого зараз відкрито провадження прокуратурою.

Громадське обговорення за проект 29 червня відбувалось в той час, коли повним ходом йдуть підготовчі будівельні роботи для будівництва – землі орендовані компанією за довгостроковими договорами та уже навіть має бути побудовано газопровід. Це не збігається з міжнародними стандартами щодо екологічної оцінки та взаємодії з зацікавленими сторонами, які компанія має втілювати відповідно політикам європейських банків, у яких МХП неодноразово отримувала кредитування,” – говорить представниця мережі Bankwatch Владлена Марцинкевич.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir