Львів готується до запровадження надзвичайної екологічної ситуації

Підписаний раніше меморандум між Львівською обласною держадміністрацією, Львівською обласною радою і Львівською міською радою про співпрацю щодо прийому твердих побутових відходів із міста на полігони області не працює. Про це “Екоцентру” стало відомо від прес-служби Львівсько місько ради.

Станом на сьогодні в місті залишається невивезеними 7 580 тонн твердих побуьлвих відходів, і з них на землі – 5 440 тонн.

Вирішити критичну ситуацію намагалися 15 травня під час позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

“Ситуація із вивезенням сміття є критичною. Із 19 міст області меморандум підписало 16 міст. Переговори з містами щодо приймання ТПВ складні. Лише з трьома містами укладено угоди на приймання сміття зі Львова на 80 тонн.  Станом на сьогодні перенакопиченими є 428 контейнерних майданчиків у Львові. Це 35% від загальної кількості, і перенакопичення майданчиків є критичним”, – розповів під час засідання комісії заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Львівської міської ради Сергій Бабак.

Як зазначається у повідомленні, комісія вирішила вжити низку невідкладних заходів з недопущення погіршення санітарного стану міста через неможливість вивезення сміття, зокрема: підготувати звернення до управління Держпродспоживслужби в м. Львові щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної ситуації епідемічного характеру у місті Львові та при отриманні відповіді від Держпродспоживслужби, у відповідності до ст. 50 Кодексу цивільного захисту України та ст. 5 Закону України “Про зону надзвичайної екологічної ситуації” підготувати звернення до Кабінету міністрів України про оголошення території міста Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації. Також комісія вирішила рекомендувати Львівському міському голові Андрію Садовому звернутись до громади міста Львова, міжнародних організацій та дипломатичних представництв щодо наближення загрозливої ситуації епідемічного характеру на адміністративних територіях Львівської міської ради.

Не пропустіть:  Навчальний рік у Львові розпочався з уроку про сортування сміття

Під час засідання комісії також наголошувалося на тому, що подальше невивезення сміття при збільшенні температури повітря загрожує виникненням спалахів кишкових та інших інфекцій.

“Ситуація, яка склалася з невивезенням твердих побутових відходів і стабільним підняттям температури атмосферного повітря загрожує виникненням спалахів кишкових інфекцій. Ми наближаємося до ситуації, коли місто буде потребувати введення стану підвищеної готовності, а можливо, введення надзвичайного стану”, – зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

 

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir