Сьогодні, 7 червня, представлено остаточну версію Національної стратегії поводження з побутовими відходами. Документ презентував міністр екології Остап Семерак під час засідання керівного комітету з підготовки стратегії.
“Ми вийшли на фінальну версію цього документа. Далі – рішення Кабміну і напрацювання необхідної законодавчої бази. Документ базується на європейських директивах, які Україна зобов’язалася імплементувати у рамках Угоди про асоціацію та враховує практичні напрацювання країн ЄС щодо вирішення проблем з відходами усіх видів: побутовими, будівельними, електронними, с/г та іншими“, – пояснив Семерак.
Стратегія передбачає запровадження економіки замкнутого циклу, мінімізацію утворення відходів та можливості повторно їх використовувати як вторинну сировину. Крім цього, у документі зазначені такі цілі:
- до 2030 року охопити 90% населення країни послугами з вивезення сміття;
- побудувати 100-150 нових полігонів та поділити території на кластери на засадах міжмуніципального співробітництва;
- запровадити роздільний збір «сухої фракції» та змішаних відходів;
- до 2030 року охопити 53% населення двоконтейнерною системою збирання твердих побутових відходів;
- будівництво 91 сміттєсортувальної лінії;
- до 2030 року охопити 2,5 млн домогосподарств системою компостування відходів.
Зі слів міністра, темпи реалізації реформи напряму будуть залежати від активності органів місцевого самоврядування та територіальних громад
За результатами засідання до стратегії рекомендовано включити європейський принцип Waste-to-Energy («енергія з відходів»), а також шляхи наповнення місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища.
Стратегія розроблялася за участі експертів ЄБРР та федеральної підтримки Німеччини GIZ.