В Раді зареєстрували законопроєкт про реформування екологічного контролю

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування 19 лютого 2020 року зареєстрував проєкт Закону про державний екологічний контроль (реєстраційний номер 3091).

Про це повідомив Голова комітету Олег Бондаренко. Із текстом законопроекту можна охнайомитися за посиланням.

Метою законопроекту є захист довкілля, життя та здоров’я людини, а також покращення стану довкілля, гарантування екологічної безпеки та збереження природних територій та об’єктів, що підлягають особливій охороні.

Зі слів очільника комітету, законопроєкт об’єднує контролюючі функції усіх діючих на сьогодні державних органів у сфері охорони довкілля та його компонентів в один орган державного екологічного контролю, що діє на центральному та регіональному рівнях.

Документ також запроваджує поняття інтегрована автоматизована система «Екологічний інспектор» — єдиної автоматизованої системи збирання, накопичення та систематизації інформації про заходи державного екологічного контролю, призначеної для забезпечення прозорості заходів екологічного контролю, узагальнення та оприлюднення інформації про заходи державного екологічного контролю, координації роботи органів державного екологічного контролю, вивчення ефективності та законності здійснення заходів державного екологічного контролю.

Окрім цього, законодавча ініціатива чітко визначає завдання державного екологічного контролю, яке полягає у сприянні покращенню стану довкілля шляхом забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства органами влади, суб’єктами господарювання та фізичними особами.

Також передбачені такі нововведення:

  • Розширюються заходи державного екологічного контролю, до яких належать планові та позапланові перевірки, реагування на виклики, рейдові перевірки та патрулювання.
  • Покращується порядок планування здійснення державного екологічного контролю, який стає прозорим та об’єктивним.
  • Відеофіксація перевірок.
  • Створення оперативного підрозділу для рейдових перевірок та патрулювання.

Нагадаємо, уряд скасував постанову про ліквідацію Держекоінспецію України.

У лютому цього року ухвалено рішення про створення Офісу контролю викидів у повітря у Кривому Розі, який функціонуватиме як окремий департамент екологічної інспекції

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir