Електромобілі отримають зелені номера та інші преференції – закон

Президент України Володимир Зеленський підписав проект закону №10405 про створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. Ініціатором та розробником документу став нардеп Олексій Рябчин (фракція “Батьківщина”, 8-ме скликання).

Законопроект, ухвалений Парламентом України 11 липня, передбачає низку нововведень для власників електомобілів та створення електромобільної інфрастуктури. Зокрема:

  • електричним авто видаватимуться спеціальні номерні знаки з зеленими буквами та цифрами;
  • з’являться нові дорожні знаки “Для електромобілів“, “Крім електромобілів” та “Станція зарядки електромобілів“. Ці дорожні знаки вводяться, щоб врегулювати багаточислені зарядні станції, яких з кожним днем з’являється ще більше і більше;
  • власники бензинових і дизельних авто, якщо неправомірно займуть місце біля офіційно оформленої зарядної станції для електрокарів, можуть бути оштрафованими.
Не пропустіть:  Екодайджест-2030 за 21-27 вересня

На цьому роботу не завершено, далі починається робота Уряду, профільних міністерств та установ, зокрема, розробка зелених номерів та знаків“, – прокоментував автор закону Олексій Рябчин.

Нагадаємо, в Мінприроди працюють над маркуванням для автомобілів, яке б зазначало обсяги викидів вуглекислого газу та споживання пального.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir