Рада ухвалила закон про боротьбу з контрабандою лісу

Мораторій на експорт деревини не вирішив проблему незаконних рубок лісу

Нардепи підтримали раніше ветований законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів» з пропозиціями президента.

За законоприоект проголосували 246 парламентарів .

У пропозиціях Порошенко зазначив, що норма закону про заборону на 8 років вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної не відповідає міжнародним зобов’язанням України, взятим згідно з протоколом про вступ України до Світової організації торгівлі.

Глава держави вказує, що відповідно до статті XI Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, жодні заборони чи обмеження, крім мит, податків чи інших зборів, чи в формі квот, імпортних або експортних ліцензій або інших заходів, не повинні встановлюватися або застосовуватися будь-якою стороною щодо імпорту будь-якого товару, що походить з території будь-якої іншої сторони, або щодо експорту чи продажу на експорт будь-якого товару, призначеного для ввезення на територію будь-якої іншої сторони.

Не пропустіть:  У 2018 році через незаконне перевезення кругляку порушили 39 справ на 35 мільйонів гривень - ДФС

«Це також не узгоджується із зобов’язаннями України щодо Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку. З огляду на викладене, вводиться законом тимчасовий, терміном на 8 років, заборона вивозу за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної не може бути підтриманий », – зазначив президент.

Нагадаємо, раніше Мінприроди наполягало на відновленні перевірок лісових рубок. 

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir