У Чорнобильській зоні зафіксували 9 рідкісних видів кажанів

Фото – Мінприроди

У зоні відчуження завершилася чергова польова експедиція науковців з дослідження кажанів, під час якої вдалось зафіксувати дев’ять рідкісних видів рукокрилих.

Серед зафіксованих кажанів руда і мала вечірниця, пізній кажан, лісовий нетопир, нетопир-пігмей, двоколірний лилик, водяна нічниця, вухань звичайний і широковух європейський. Останнього за 11 років вдалося зафіксувати вдруге, повідомляє прес-служба Мінприроди. 

«Всі вони занесені до Червоної книги України, а широковух має ще і високий охоронний статус у Європі. Також під час дослідження аудіорекордери неодноразово фіксували появу велетенської вечірниці – найбільшого і дуже рідкісного кажана Європи», – розповідає заступник директора ДНДУ «Чорнобильський центр» Сергій Гащак.

Цьогоріч науковці досліджували лівобережну частину зони відчуження, яка є найменш вивченою порівняно з іншими регіонами. Кажанів ловили спеціальними тенетами, які не шкодять рукокрилим, описували їх, кільцювали і відпускали. За час експедиції науковцям вдалося зловити 420 особин.

Окрім того, за допомогою записуючих пристроїв, що працюють в ультразвуковому діапазоні, фахівці щодня записували вокалізацію, щоб потім ідентифікувати вид кажанів, дати відносну оцінку їх чисельності, описати добові і сезонні зміни у їх поведінці. Наразі науковці дешифрують записи і впродовж року будуть їх аналізувати.

«Стрімкі темпи відродження природи у зоні відчуження становлять великий інтерес для науки. Агентство зі свого боку підтримує бажання науковців дослідити процеси відродження територій та впливу іонізуючого випромінювання на стан флори та фауни. Сподіваюсь, що зі створенням заповідника фахових наукових досліджень у зоні відчуження ставатиме все більше, і буде докладено максимум зусиль, щоб зберегти унікальне біорізноманіття українського Полісся», – розповідає Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, усі результати експедиції також будуть надані Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику для посилення охорони рідкісних груп тварин на території зони відчуження.

Коментарі facebook

коментар

Не пропустіть:  У зоні відчуження вперше зафіксували червонокнижного глухаря

Post Author: ecoprostir