В Україні вимагатимуть заборонити виробництво хутра

15 серпня під стінами Міністерства екології та природних ресурсів зберуться десятки активістів та культурних діячів з вимогою висловити свою позицію щодо законодавчої заборони виробництва хутра в Україні. 

Як повідомляють організатори акції, в Україні вже розпочався процес переміщення небезпечних хутряних виробництв з країн ЄС, де ця діяльність зустріла законодавчу заборону. 

Активісти також закликають приєднатися до петиції-звернення до Верховної Ради із вимогою заборонити такий вид діяльності в Україні, оскільки він несе значні екологічні загрози, серед яких забруднення водойм, землі, повітря, окрім очевидного знущання над тваринами. На сьогодні петицію підписало більше 5 тисяч людей, збір підписів триває до 2 жовтня. 

“Як і в країнах ЄС, така заборона має бути прийнята негайно, а повністю вступити в дію протягом 5-7 років, щоб працівники шкідливих ферм опанували іншу діяльність, а українська держава напрацювала механізм контролю за дотриманням заборони. Він має бути прийнятий не лише на папері, а реально діяти”, – сказано в петиції.

Згідно з інформацією кампайнерів, виробництво хутра вже заборонили Великобританія, Австрія, Чехія, Сербія, Нідерланди, Хорватія, Словенія, Македонія, триває процес законодавчої заборони в абсолютній більшості країн ЄС. Україна для таких виробництв наразі відчиняє двері. 

Не пропустіть:  Новий звіт представив катастрофічні екологічні наслідки агресії Росії на Сході України

Кампанію підтримали такі культурні діячі як Катя Чілі, Ірена Карпа, Дмитро Щебетюк, Любко Дереш, Саша Кольцова, Христина Соловій, Vivienne Mort та інші.  

Кампанію ХутрOFF ініціює “Єдина Планета” — громадська організація, яка створeна для об’єднання зоозахисних, eко-ініціатив та активістів з усієї України.

Нагадаємо, у грудні 2017 року в Україні почала діяти процедура оцінки впливу на довкілля, яка передбачає активне залучення громадян на етапі планування небезпечної для довкілля діяльності. 

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir