На Житомирщині провели облік лося з допомогою гелікоптера

Науковці на Житомирщині провели пробний авіаоблік лося європейського. Вважається, що такий облік є найточнішим та допомагає контролювати міграцію тварин.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“За два дні було обліковано біля 80 лосів. Зараз готується консолідована методика обліку лося з урахуванням міжнародного досвіду у цієї справі, щоб приступити до загального їх обліку”, – написав міністр.

Для пробного авіаційного обліку тварин, які торік були занесені до Червоної книги, було використано спеціальний гелікоптер з дотриманням необхідних параметрів для ведення моніторингу – висоти, маршрутів і відстані між ними.

“Метою заходу було визначення оптимальних параметрів методики обліку лосів для подальшого визначення кількості цих тварин в Україні. Загалом облік проведено на площі біля 30 тис. га, на якій обліковці з повітря побачили близько сотні тварин”, – розповів Семерак.

Вже наступної зими облікові роботи продовжаться на території інших областей. Протягом 2-3 років будуть уточнені наявні та отримані нові дані про сучасний стан популяції лося.

“Планується розробка національного плану дій зі збереження цього символу споконвічної природної могутності нашого Полісся”, – зазначив міністр.

Облік проводить Українське товариство охорони птахів (партнер BirdLife International в Україні) в партнерстві і за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства. Франкфуртське зоологічне товариство має великий досвід з авіаобліків диких тварин в Африці, в Центральній Азії (Казахстан).

Нагадаємо, у 2017 році Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав наказ про внесення лося до Червоної книги.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir