Верховна Рада ухвалила євроінтеграційний закон про стратегічну екологічну оцінку

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроект № 6106 “Про стратегічну екологічну оцінку” (СЕО), імплементація якого передбачена Угодою про асоціацію з ЄС.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

За ухвалення закону проголосували 233 народні депутати, проти не голосував жоден, утримались – 15.

Як пояснили в офісі віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ухвалення закону означає, що важливі документи, як от державні програми, повинні, у першу чергу, проходити СЕО.

“Нові процедури відповідають європейським вимогами і запроваджуються практично в усіх сферах. Зокрема, СЕО буде обов`язковою для містобудівних планів, стратегій розвитку областей, програм розвитку промисловості, аграрного сектора тощо” – йдеться у повідомленні офісу на сторінці у Facebook.

У Міністерстві екології та природних ресурсів зазначили, що “цей законопроект – одна з ключових вимог Угоди про асоціацію з ЄС та низки інших міжнародних угод. Але ще важливіше – без цього закону ми не запровадимо європейську систему оцінки впливу на довкілля, бо ці два закони є взаємодоповнюючими”.

“Насправді, на цей крок давно очікувала не лише екологічна громадськість, але й наші міжнародні партнери. Ухвалений закон є однією з ключових вимог Угоди про асоціацію та ряду інших протоколів. Крім того, без  нього неповною буде ефективність ухваленого раніше Закону «Про оцінку впливу на довкілля». В усьому світі ці два закони взаємодоповнюють один одного”, – прокоментував міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Не пропустіть:  Міндовкілля затвердило план-графік розроблення планів управління річковими басейнами

Основна відмінність обох існтрументів полягає у тому, що ОВД аналізує як конкретний об’єкти будівництва може впливати на довкілля, а СЕО передбачає аналіз стратегічної програми чи плану розвитку.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко ветував ухвалений Верховною Радою закон “Про стратегічну екологічну оцінку” у жовтні 2016 року. Після цього законопроект №6106 був знову підтриманий Верховною радою в першому читанні 24 травня минулого року 231 голосом.

Документ врегульовує процедуру стратегічної екологічної оцінки (СЕО) при затвердженні документів державного планування.

СЕО включає визначення, опис та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, в тому числі для здоров’я людей.

Законопроект був відправлений на повторне друге читання у листопаді минулого року.

Нагадаємо, в минулому році Верховна Рада ухвалила інший важливий євроінтеграційний закон про оцінку впливу на довкілля – після того, як його було заветовано президентом восени 2016 року.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir