Харків отримає План енергетичного і кліматичного розвитку міста

У Харківській міській раді обговорили проміжні результати розробки «Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату Харкова до 2030 року» разом з експертами міста-побратима Нюрнберга (Німеччина).

Панорама Харкова

Про це повідомляє прес-служба міськради.

Як зазначила під час зустрічі начальник відділу Департаменту міжнародного співробітництва міськради Ольга Дем’яненко, Харків співпрацює з Нюрнбергом вже більше 25 років. Сьогодні місто-побратим надає експертну підтримку і допомогу в розробці Плану енергетичного і кліматичного розвитку Харкова.

“Для нас дуже важливим є досвід Нюрнберга, так як ми знаємо, що це лідируючий місто в сфері енергоефективності в Німеччині, в сфері впровадження енергоменеджменту в бюджетних установах. Сьогодні ми дуже розраховуємо почути від вас коментарі та побажання з приводу презентації цього важливого документа для Харкова”, – зазначила начальник відділу.

У свою чергу депутат міської ради Нюрнберга Христині Кайзер повідомила, що в Нюрнберзі вже більше 10 років займаються питаннями енергоефективності, і сьогодні в місті спостерігається тенденція до зниження енергоспоживання.

“У нас є таке поняття, як дорожня карта клімату. Так, щороку в міськраді обговорюють, як працювати згідно з цим кліматичному планом, який отримують щорічно з розрахунку на три-чотири роки вперед. Я вважаю, що це той пункт, на якому сходяться всі теоретичні елементи енергоменеджменту та з якого можна починати реалізовувати поетапні кроки з енергоефективності”, – розповіла депутат міськради Нюрнберга.

За її словами, в місті створено управління з енергоменеджменту, в якому стратегія клімату і, відповідно, зниження споживання енергоресурсів розробляються в деталях. Незважаючи на те, що площа житлового будівництва в Нюрнберзі постійно збільшується, споживання енергоресурсів навпаки знижується.

Не пропустіть:  Енергоефективна програма передбачає встановлення сонячних електростанцій у школах і садках Львова, – депутат

В рамках зустрічі експерт з питань енергоефективності Дмитро Марусич презентував напрацьований матеріал з розробки Плану сталого енергетичного і кліматичного розвитку Харкова.

Міська влада Харкова спільно з Європейською ініціативою «Угода мерів» у жовтні 2016 року приступила до розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку Харкова, основна мета якого – скорочення викидів вуглекислого та інших парникових газів на 30% до 2030 року за рахунок заходів по підвищенню енергоефективності .

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir