6-8 жовтня у Франківську відбудеться міжнародний форум для активістів та фестиваль енергоефективних рішень

Енергія Змін 2017/ Power Shift 217 це вже 6-й міжнародний форум, що об’єднує активістів та представників громадських організацій для обміну знаннями і досвідом, які необхідні для вирішення проблеми зміни клімату.

З 6 по 8 жовтня в Івано-Франківськ приїдуть активісти/ки з України, Білорусії, Грузії, Киргизстану, Росії, Індонезії, які цікавляться:

 • екологією, змінами клімату та зеленою енергетикою;
 • сталим транспортом
 • урбаністикою та архітектурою;
 • соціологією та екологічною освітою,
 • інноваційними рішеннями для сталого розвитку та розвитком спільнот.

Тема форуму –  сила самоорганізації, яка є рушійною силою будь-яких змін. Це пошук та втілення комплексних практичних рішень, які зменшують негативні наслідки зміни клімату у містах, створюють комфортне середовище та нову якість життя.

“Ми прагнемо, щоб кліматичні спільноти об’єднувались, розвивались у кожному місті і якісно змінювали міське середовище та довкілля. У містах має бути більше чистого повітря, зелених зон, велодоріжок, острівців захисту від спеки, джерел чистої енергії та громадських просторів для навчання і розвитку.  “Час переходити від слів до дій”, як довела наша спільна із місцевими ініціативами акція “День Дій”, що відбулась у 15 містах регіону Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії у червні цього року.  Багато чудових людей із регіону поділяться досвідом самоорганізації та співпраці з місцевою владою, щоб разом працювати над розробкою та прийняттям сталих рішень. Зміни починаються з тебе!” – Світлана Романко, кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії.

 За 3 дні учасники/ці будуть вчитись та ділитись кращими практиками з України та світу, серед яких: Юрій Филюк, співзасновник та керівник платформи “Тепле Місто”, підприємець, співвласник компанії “23 ресторани”; Олександра Сладкова, начальниця управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Львівської міської ради, Наталія Головата, начальниця відділу інвестицій, енергозбереження та муніципального розвитку, м. Долина; Максим Терлецький, керівник проектів КП “Інститут Міста”, Львів; Сергій Адамович, координатор ГО “Поступовий гурт франківців” та депутат Івано-Франківської обласної ради, Тетяна Шауро, медіа-координатор CAN (Climate Action Network) в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії; Marianne Koch, координаторка міжнародних тренінгів 350.org; Devin Maeztri, експертка з міжнародного руху 350.org та інші.

Не пропустіть:  Екологічними проблемами маніпулюють в інформаційній війні - заява

Більше інформації в програмі форуму.

8 жовтня запрошуємо приєднатись до фестивалю енергоефективних рішень у партнерстві з Прикарпатським еко-енергетичним кластером.

Основна мета такої інтерактивної події – це привернути увагу мешканців міст до проблеми зміни клімату, показати яким чином працюють енергоефективні технології, що доступні на території Івано-Франківська.

“Хотілося б надати більше інформації для жителів міста по енергоефективним рішенням та забрати бар’єр між мешканцями міста та організаціями, які працюють в цьому напрямку. Зокрема учасники кластеру продемострують відвідувачам фестивалю передові технології в сфері енергоефективності”, – Людмила Шийко, керівник Прикарпатського еко – енергетичного кластеру.

Загальна концепція заходу складається з 4 частин:

 •  Презентація енергоефективних рішень від учасників Прикарпатського еко-енергетичного кластеру (ЕКО Енергія Центр, Енергія Сонця, СТЕМ, Нова енергія, LBiotech, Вольт, дослідницька лабораторія Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, конструкторське бюро по будівництву пасивних будинків) та інші.
 • Інтерактив з мешканцями міста через інформаційний квест від учасників кластеру.
 • Розробка анкети учасниками форуму Енергії Змін разом із експертами дослідницького центру CEDOS та опитування мешканців міста. Анкетування на тему “обізнаність мешканців про проблему та прояви зміни клімату в Івано-Франківську”. Учасники форуму 65+ людей взаємодіють із місцевою громадою через анкетування на тему “обізнаність мешканців про проблему та прояви зміни клімату в Івано-Франківську”, результати опитування будуть проаналізовані та відображені у відео-роботі.
 • Зйомка відео про фестиваль та флешмоб в соціальних мережах із поширенням відео-ролику, що розкриває проблематику міста Івано-Франківська, викликану зміною клімату та варіанти вирішення проблеми.

Приєднуйтесь!

 • Місце: Площа ринок, Ратуша
 • Дата: 8 жовтня
 • Час проведення: 11-14 години.

Довідка:

Організатори події: УМКА в співпраці з Міжнародною громадською організацією 350.org за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

 Національний партнер Українська Кліматична Мережа

Головний партнер: DRA, Brot für die Welt.

Локальні партнери в місті Івано-Франківськ ГО “Поступовий Гурт Франківців”, Університет Короля Данила, Прикарпатський еко-енергетичний кластер.

Інформаційний партнер: ЕКОПРОСТІР

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir