1 вересня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками Посольства Нідерландів в Україні та публічно-приватного партнерства у відновлюваній енергетиці «Partners for International Business» (PIB), що включає низку компаній, ціль яких – впроваджувати спільно з українським бізнесом біоенергетичні проекти.
Про це повідомляє урядовий портал.
Програму PIB представляють п’ять потужних компаній. Серед них – KARA Energy Systems, що має столітню історію та спеціалізується на комплексних рішеннях та обладнанні для виробництва тепла та електроенергії з біомаси. Послуги надаються 25 країнам світу, а філіали компанії розміщені в Німеччині, Південній Африці та, що важливо, в Україні.
Інша компанія DSD B.V. виробляє біодизель та біоетанол, використовуючи ноу-хау – процес прямої переробки «Betaprocess». Інноваційні технології використовує і компанія BTG-BTL. Вона займається впровадженням запатентованої технології швидкого піролізу біомаси.
Ще одна компанія NewFoss постачає цінні біоматеріали та біосировину, вироблену з біомаси (відходів), а група компаній KSB виробляє обладнання для біогазових заводів.
Як запевнив Савчук, для роботи іноземних інвесторів в Україні прийнято сприятливе регуляторне поле, ліквідовано чимало перепон. Серед основних змін – високі «зелені» тарифи, що розраховуються в євро, та надбавка до них за використання українського обладнання; можливість укладання довгострокових договорів на купівлю-продаж електроенергії за “зеленим” тарифом. Якщо говорити про виробництво тепла з альтернативних джерел, то для інвесторів на законодавчому рівні запроваджено стимулюючий тариф.
Крім цього, агентство спільно з місцевою владою працює над пошуком перспективних проектів. Про них можна дізнатися на Інтерактивній карті UA MAP, яка налічує вже більше 40 потенційних проектів на суму близько 700 млн євро.