Нідерланди планують посилити співпрацю з Україною у біоенергетичному секторі

1 вересня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками Посольства Нідерландів в Україні та публічно-приватного партнерства у відновлюваній енергетиці «Partners for International Business» (PIB), що включає низку компаній, ціль яких – впроваджувати спільно з українським бізнесом біоенергетичні проекти.

Про це повідомляє урядовий портал.

Програму PIB представляють п’ять потужних компаній. Серед них – KARA Energy Systems, що має столітню історію та спеціалізується на комплексних рішеннях та обладнанні для виробництва тепла та електроенергії з біомаси. Послуги надаються 25 країнам світу, а філіали компанії розміщені в Німеччині, Південній Африці та, що важливо, в Україні.

Інша компанія DSD B.V. виробляє біодизель та біоетанол, використовуючи ноу-хау – процес прямої переробки «Betaprocess». Інноваційні технології використовує і компанія BTG-BTL. Вона займається впровадженням запатентованої технології швидкого піролізу біомаси.

Ще одна компанія NewFoss постачає цінні біоматеріали та біосировину, вироблену з біомаси (відходів), а група компаній KSB виробляє обладнання для біогазових заводів.

Не пропустіть:  Данія продовжить підтримувати проекти енергозбереження в Україні - посол

Як запевнив Савчук, для роботи іноземних інвесторів в Україні прийнято сприятливе регуляторне поле, ліквідовано чимало перепон. Серед основних змін – високі «зелені» тарифи, що розраховуються в євро, та надбавка до них за використання українського обладнання; можливість укладання довгострокових договорів на купівлю-продаж електроенергії за “зеленим” тарифом. Якщо говорити про виробництво тепла з альтернативних джерел, то для інвесторів на законодавчому рівні запроваджено стимулюючий тариф.

Крім цього, агентство спільно з місцевою владою працює над пошуком перспективних проектів. Про них можна дізнатися на Інтерактивній карті UA MAP, яка налічує вже більше 40 потенційних проектів на суму близько 700 млн євро.

 

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir