Остап Семерак презентував Національну стратегію управління відходами

18 липня міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував громадськості фінальну версію Національної стратегії управління відходами.

Презентація відбулась в Американській торговій палаті у Києві.

«Більшість конструктивних пропозицій, що відповідають європейській практиці управління відходами, були враховані при доопрацюванні технічної редакції Стратегії. Ми також передали їх міжнародним експертам, які допомагають у виробленні документа. Вже зараз можу сказати, що найбільша кількість пропозицій стосувалася розділів, які визначають шляхи управління твердими побутовими, промисловими та небезпечними відходами», – зазначив Семерак.

Як зазначив голова відомства, велика кількість пропозицій стосувалися принципів розширеної відповідальності виробника для окремих груп відходів, запровадження механізму фінансових гарантій для безпечної експлуатації та закриття місць видалення відходів, запровадження європейських підходів до управління відходами видобувної промисловості, створення системи управління відпрацьованими батарейками і акумуляторами, відходами електричного та електронного обладнання тощо.

Зі слів Семерака, міжнародні партнери ЄБРР та німецька федеральна організація GIZ, які в рамках міжвідомчої робочої групи працювали над створенням проекту стратегії, вже надали Мінприроди доопрацьовані редакції відповідних розділів Національної стратегії поводження з відходами.

Не пропустіть:  В Україні почали енергосертіфікацію будівель

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак презентував технічну редакцію Національної стратегії поводження з відходами, яка стала першим зведеним робочим документом, який підготовлений робочою групою за участю українських профільних міністерств: Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінрегіону, експертів GIZ, ЄБРР та проекту Twinning.

Стратегія визначатиме державну політику щодо розв’язання проблем у сфері управління відходами в цілому та стосується твердих побутових, будівельних, небезпечних, промислових, відходів сільського господарства, окремих груп відходів, зокрема, електричних та електронних, відпрацьованих батарейок та акумуляторів, медичних відходів.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir