Вже у 2021 р. в Україні мають будуватись 2 гвт систем накопичення енергії та 2 ГВт високоманеврової генерації

НКРЕКП затвердила Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей 2019 р, який передбачає необхідність будівництва для збалансованої роботи енергосистеми 2 ГВт високоманеврової генерації (зі швидким стартом) та 2 ГВт систем накопичення енергії.

Відповідне рішення 13 березня було прийнято на засіданні регулятора.

Представляючи цей звіт, директор з управління ОЕС України – головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко зазначив, що на сьогодні в енергосистемі наявний дефіцит маневрових та регулюючих потужностей. Для його покриття необхідно збудувати та ввести в експлуатацію 2 ГВт генерації зі швидким стартом (з розгортанням потужності від О МВт до максимального значення за 15 хв), а також 2 ГВт систем накопичення енергії.

«Високоманеврова генерація потрібна дійсно зараз в цьому обсязі, але ми розуміємо, що готувати конкурс одразу на 2 ГВт не доцільно, тому ми будемо готувати (умови для проведення конкурсу – ред.) з розбивкою по рокам в пропорції», – сказав він.

Зайченко додав, що приблизна вартість швидкої генерації (газопоршневих або газотурбінних установок) становить 700 дол./кВт встановленої потужності.

«Щодо систем накопичення енергії, тут є розбивка – це 200 МВт має бути вже найближчим часом введено в якості первинного резерву, протягом наступних двох років – 500 МВт для забезпечення вторинного резерву (в сторону споживання) і наступні 5 років – ще 1200 МВт», – пояснив Зайченко, додавши, що 200 МВт систем накопичення енергії має бути збудовано до переходу роботи енергосистеми України в ізольованому режимі, що передбачено в рамках процесу інтеграції в ENTSO-E.

Також у звіті передбачені наступні тренди розвитку різних типів генерації:

• Зниження потужностей теплової генерації через відсутність нових енергоблоків і невідповідність нормативам по викидам вуглекислого газу; загальна потужність теплової генерації в балансі передбачається на рівні 12 ГВт;

• Високий темп впровадження ВДЕ;

• Засоби балансування вводяться на рівні 20% від потужності ВДЕ;

• Розвиток гідроенергетики передбачається на мінімальному рівні.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir