Зміна клімату вже тут: Держводагенція обмежить права водокористувачів через аномально теплу зиму

Держводагентство вперше може обмежити права водокористувачів. Причиною цьому є аномальні осінь та зима 2019-2020 років.

“Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води”, – повідомили Екопростору в Держводагентстві.

У відомстві наголосили, що мають на це законодавчі підстави, визначені статтею 45 Водного кодексу України. У ній йдеться, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

“У разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців”, – додали водники.

В Укргідрометцентрі інформують, що сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно цього року на українських річках весняне водопілля буде відсутнє. Маловоддя  може також призвести до пересихання малих водотоків.

Не пропустіть:  За останні півстоліття кількість стихійних лих збільшилася в п'ять разів - звіт ООН

Сьогодні Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у контексті таких несприятливих умов та вираженого маловоддя узгоджувала відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року.

Нагадаємо, водагентство повідомляло, як адаптується до змін клімату.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir