Екологи показали, куди звозиться київське сміття (інфографіка)

У Києві стає все більше спеціальних контейнерів, в які можна відправити сміття, придатне для подальшої переробки – скло, пластик і папір. Різнобарвні півсфери зараз можна зустріти і в центрі, і на околицях.

Що далі відбувається з зібраною вторинною сировиною – пояснили Сегодня в громадській ініціативі Kyiv Green City, що підготувала для киян інфографіку.

Також в ініціативі уточнили що зараз відходи з кольорових контейнерів відправляють на приватні сортувальні лінії. Однак, далеко не всі зібране виявляється придатним для переробки.

«З усіх окремо зібраних в контейнери сухих відходів вдається відправити невеликий відсоток на переробку. Зокрема тому, що кияни або неправильно збирають, або не до кінця розуміють, що в контейнер відправляти. Щоб відсортовувати значну частину, Києву потрібен один, а краще – два потужних заводи МБТ (механіко-біологічної технології)», — розповіли в Kyiv Green City.

Ну а поки відбракований сміття з кольорових контейнерів відправляють туди ж, куди і змішані відходи — на поховання або на спалення.

Не пропустіть:  Як виглядатиме "сміттєва реформа" на Львівщині - документ

Раніше, на початку лютого 2020 го, в Києві стартував новий пілотний проект з роздільного збору відходів . Так, в центрі столиці встановили великі «дзвони» — окремо для скла, паперу і пластика. До кожній точці, де встановлені такі контейнери, приїжджають спеціальні машини, які вивозять сміття, не змішуючи його в одну купу.

Нагадаємо, все сміття столиці приймають два вже давно переповнених полігону — № 5 і № 6. Перший планово збираються закрити в 2021 році. А останні заяви про появу в Києві сміттєпереробного заводу були в червні. Тоді влада переконувала, що для комплексу потужністю в 700 тисяч тонн в рік відібрали потенційні ділянки і вже розпочато проектування. Мер Віталій Кличко, в свою чергу, оцінював будівництво такого заводу в 50 млн євро. Що з цими планами зараз — невідомо.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir