Уряд підтримав законопроєкт про реформування промислового забруднення

Кабінет міністрів України ухвалив на засіданні законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

“Запроваджуємо інтегрований дозвіл для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Інтегрований дозвіл — це перелік вимог до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. В ЄС усі великі підприємства обов’язково отримують такий дозвіл”, – написав Гончарук в соцмережі.

Заонопроєкт передбачає, що підприємства мають здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу.

Якщо підприємство не звітує, систематично порушує умови дозволу або не виконує його умови, йому можуть анулювати інтегрований дозвіл. Це означає, що робота підприємства буде зупинена, поки не будуть виконані всі умови дозволу.

Запровадження цього дозволу сприятиме модернізації виробництва та впровадженню нових найкращих доступних технологій. А також призведе до зменшення промислового забруднення, покращення стану довкілля та здоров’я людей.

Проєкт закону розроблено Мінекоенерго з урахуванням вимог Директиви № 2010/75/ЄС про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення) відповідно до зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Наступний етап – реєстрація законопроєкту у Верховній Раді та розгляд профільним комітетом.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir