Світовий Банк допоможе оцінити наслідки змін клімату для економіки України

Українські та міжнародні науковці під егідою Мінекоенерго та Світового банку вивчатимуть, як викиди парникових газів змінюють сільське та лісове господарство, а також впливають на здоров’я в Україні.

Як повідомили Екопростір у Мінекоенерго, для оцінки біофізичних пвливів використовуватимуть сучасні методики прогнозів.

“Це дасть змогу передбачити ризики наслідків зміни клімату в Україні до 2030, 2050 і 2100 років за трьома сценаріями, ймовірного, росту викидів парникових газів і збільшення температури”, – зазначають у відомстві.

Метою спільного дослідження є використання детальних та сучасних прогнозів клімату для оцінки біофізичних впливів у цих секторах до 2100 року. Наукова праця також буде включати економічну оцінку витрат на зміну клімату в різних частинах країни.

В міністерстві запевняють, що методологія та інструменти, що використовуватимуться в дослідженні, будуть доступні для оновлення оцінок на більш пізніх термінах.

 «Один з найважливіших заходів адаптації до зміни клімату – це скорочення викидів парникових газів, – зазначила заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук. – Це дасть змогу попередити негативні наслідки, які можуть виникнути в майбутньому. Сценарії майбутніх змін напряму залежать від темпів скорочення людством парникових газів».

Оцінку змін клімату в Україні  проводитиме консорціум двох провідних європейських інститутів, Баський центр змін клімату (BC3) та Metroeconomica, у співпраці з національними експертами Українського гідрометеорологічного інституту, Українського науково-дослідного інституту лісового та агролісного господарства та Інституту громадськості імені Марзеєва Здоров’я.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir