Німеччина допоможе Україні інтегрувати відновлювані джерела енергії в енергосистему

Укренерго разом з німецьким енергетичним агентством (DENA) та Elia Grid International (EGI) розпочали спільний проект «Трансформація енергосистеми для оптимізації процесу інтеграції ВДЕ в Україні».

Як повідомляє прес-служба Укренерго, в ході проекту мають розробити ефективні підходи для інтеграції «зелених» електростанцій в об’єднану енергосистему (ОЕС) України, які дозволять зберегти надійність енергопостачання та відповідатимуть європейським стандартам.

Частка ВДЕ у загальному енергетичному балансі України зростає швидше, ніж планувалося. Якщо темпи приросту «зелених» зберігатимуться, то, за нашими оцінками, на кінець року встановлена потужність ВДЕ, що беруть участь в енергобалансі України, збільшиться вдвічі і сягне 4 ГВт. Тому нам дуже важливо вивчати досвід європейських партнерів, аби ефективно і швидко інтегрувати їх в енергосистему“, – проментував операційний директор Укренерго Володимир Кудрицький.

В межах проекту буде проведено аналіз технічних і нормотворчих проблем, які виникають в процесі інтеграції ВДЕ в енергосистему України, та розроблено рекомендації щодо шляхів їх вирішення.

Представники DENA та EGI також проведуть серію семінарів для фахівців Укренерго та представників сектору ВДЕ і галузевих органів державної влади, де обговорять фізичні можливості енергосистеми для інтеграції ВДЕ, питання модернізації енергомереж та удосконалення регуляторного поля енергетичної галузі, сучасні методики прогнозування «зеленої» генерації, механізми визначення необхідних стратегічних резервів та забезпечення гнучкості енергосистеми тощо.

Проект фінансується коштом гранту Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини і триватиме до березня 2020 року. Установча зустріч проекту відбулась в Укренерго 8 серпня 2019 року.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir