У зоні відчуження збудують сонячну станцію за «кіотські кошти», надані урядом Іспанії

Фото: AFP

На території Чорнобильської зони буде збудована ще одна наземна сонячна станція. Проект фінансується за кошти уряду Іспанії, сплачені у рамках співпраці з Україною за Кіотським протоколом.

Як повідомили Екопростору в прес-службі Мінприроди, 26 березня україно-іспанська делегація оглянула територію, на якій буде зведено новий об’єкт відновлювальної енергетики.

Проект майбутньої сонячної станції було затверджено наприкінці 2018 року, повідомила директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінприроди України Світлана Гринчук.

«Це продовження реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій,  які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів.  Єдина умова використання цих коштів – вкладання їх у проекти, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект і сприяли розвитку відновлювальної енергетики. Фотоелектростанції належать саме до таких. Це в дусі  політики Мінприроди щодо перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», – розповіла Гринчук.

Вона зазначила, що фінансування та сам проект сонячної станції у зоні відчуження  було схвалено на  засіданні спільного наглядового україно-іспанського комітету,  який контролює  ефективність та доцільність використання «кіотських коштів», наданих урядом Іспанії.

Не пропустіть:  Для відвідувачів Чорнобильської зони запровадять електронні квитки

Рішення про його створення було схвалено після того як Мінприроди у 2016 році вдалося відновити співпрацю з урядом Іспанії. Вона була “заморожена” майже 10 років тому, відколи Міністерство сільського господарства, харчування та навколишнього середовища Іспанії викупило в України так звані «одиниці установленої кількості викидів парникових газів» на 30 млн євро.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження (ДАЗВ) запропонували бізнесу подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. Загалом  надійшло понад 60 заявок з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Білорусі, України.

Наприкінці 2018 року в Прип’яті на території Чорнобильської АЕС  вже відкрито іншу сонячну електростанцію.  Вона знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Річна продуктивність електростанції становить 1024 МВт*год/рік.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir