Мінекології пропонує відновити екологічні перевірки на підприємствах

Україні потрібно переглянути дію мораторію, який забороняє здійснювати перевірки бізнесу в частині дотримання природоохоронного законодавства.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає прес-служба Кабміну.

Протягом декількох останніх років в Україні діє мораторій на перевірки бізнесу, покликаний знизити адміністративний тиск на підприємців. Однак, за словами Семерака, в процесі лібералізації умов для ведення бізнесу виникають ситуації, коли недобросовісні суб’єкти господарювання прикриваються чинним законом, забуваючи про навколишнє середовище і загрози, як їх діяльність впливає на життя і здоров’я громадян.

«Я виступаю за те, щоб відновити право здійснювати перевірки, що стосуються довкілля. Зараз ми не маємо можливості їх належним чином », – зазначив міністр.

На сьогодні для того, щоб Державна екологічна інспекція перевірила будь-яке підприємство, потрібно отримати звернення від громадян, звернутися в Державну регуляторну службу. У свою чергу ГРС повідомляє підприємству про проведення такої перевірки.

«Ця процедура триває кілька тижнів. Якщо забруднювача попередити за два тижні, що до нього прийдуть на територію і перевірятимуть, то він встигне підготуватися і буде робити якісь заходи », – пояснив Семерак .

За його словами, такий стан справ не дозволяє державі повністю здійснювати екологічний нагляд і контролювати екологічну ситуацію на місцях.

Не пропустіть:  Семерак пообіцяв продовжити видачу екокредитів забруднювачам

Семерак запевнив, що Мінекології надалі наполягатиме на відновленні контролюючих функцій Державної екологічної інспекції та розробило відповідну постанову, націлене на ослаблення чинного мораторію на здійснення перевірок в природоохоронній сфері.

Нагадаємо, з серпня 2014 року в Україні був введений мораторій на перевірки малого бізнесу. Щорічно парламент продовжує його дію. Закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачає повну заборону всіх планових перевірок, в тому числі і в природоохоронній сфері.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir