В Україні вперше зафіксовано розрив взаємозв’язку між зростанням економіки та рівнем викидів СО2

Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату затвердила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2017 рр. Аналіз Національного кадастру вперше демонструє зниження викидів парникових газів при зростанні показників внутрішнього валового продукту (ВВП).

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Починаючи із базового 90-го року ріст чи зменшення СО2 були в прямій привязці до росту чи падіння економіки. Тобто можемо говорити про такий довгоочікуваний декаплінг. Це відбувається через ряд причин, зокрема,  завдяки зменшенню споживання викопного палива» – пояснив Семерак.

При цьому згідно із даними Національного кадастру найбільше викидів парникових газів все ще залишається у енергетичному секторі, сільському господарстві та секторах відходів і їх переробки та транспортної інфраструктури.

«Ми маємо розуміти вже зараз, що перехід  до моделі низьковуглецевого розвитку для України у майбутньому  є безальтернативним. Уряд це розуміє і саме з цією метою наприкінці 2018 року  було ухвалено Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Документ ухвалено на виконання Паризької кліматичної угоди. Він якраз передбачає зменшення  обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювальні джерела енергії», – сказав міністр.

Цьогорічний Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів найближчим часом Мінприроди передасть до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Не пропустіть:  В Україні розпочато першу процедуру стратегічної екологічної оцінки

Нагадаємо, що протягом 2014-2015 рокі  скорочення викидів парникових газів в Україні відбувалося в основному через події на Донбасі й в Криму. При цьому Російська Федерація щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів, і Україна виступає проти цього.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir