Уряд сформував Раду з питань торгівлі та сталого розвитку

Кабінет Міністрів України створив Раду з питань торгівлі та сталого розвитку.

Про це повідомляє прес-службу уряду.

Раду створено за ініціативи Мінекономрозвитку та очолить її заступни міністра – торговий представник України Наталія Микольська.

Завданням Ради є організація роботи Дорадчої групи з питань торгівлі і сталого розвитку відповідно до положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС щодо підтримки громадянського суспільства, торгівлі та сталого розвитку. Головним завданням Дорадчої групи стане моніторинг впровадження і дотримання чіткої імплементації заходів, охоплених главою 13 “Торгівля і сталий розвиток”.

Відповідно до Угоди про асоціацію, кожна із сторін угоди зберігає право на власні рівні національної охорони довкілля і праці згідно з міжнародно-визнаними принципами і угодами, Сторони гарантують забезпечення високих рівнів охорони довкілля і праці. Україна зобов’язалась наближувати свої законодавство та адміністративну практику до відповідного законодавства і практик ЄС.

У главі 13 Угоди йдеться, що трудові стандарти не використовуватимуться для протекціоністських цілей у торгівлі, екологічна політика грунтуватиметься на принципах, що зобов’язують застосування превентивних заходів, відшкодовування в пріоритетному порядку шкоди, заподіяної навколишньому середовищу, сплаті штрафів забруднювачами. Угода передбачає сприяння та заохочення торгівлі та прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо. Особливу увагу приділено сприянню торгівлю легальною та сталою лісогосподарською продукцією, а також управлінню рибними запасами на основі засад сталого розвитку.

Не пропустіть:  Міністерство економіки пропонує дозволити гірничо-збагачувальним підприємствам збільшити на 63% скидання зворотних вод

Рада з питань торгівлі та сталого розвитку має також забезпечити відбір кандидатів до Групи експертів, які працюватимуть над підвищенням ефективності розробки рішень щодо усунення можливих законодавчих труднощів у ході імплементації відповідних положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС щодо підтримки торгівлі та сталого розвитку.

До складу Ради з питань торгівлі та сталого розвитку увійдуть представники органів державної влади та громадянського суспільства.

 

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir