В Україні розпочато 200 процедур оцінки впливу на довкілля за європейським стандартом

В Україні розпочато 200 процедур оцінки впливу на довкілля за європейським стандартом відповідно до нового закону “Про оцінку впливу на довкілля”.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

“18 грудня 2017 року в Україні набув чинності новий закон “Про оцінку впливу на довкілля” і зупинив дію старого закону…За два місяці дії нового закону ми у реєстрі спостерігаємо наростаючу тенденцію подання документів. На сьогодні ми маємо 200 розпочатих процедур. Ми очікуємо, що за 2018 рік така кількість досягне до близько 1000 процедур. Якщо порівнювати з нашими сусідами, то в Польщі по цій процедурі у минулому році приблизно 1500 заявок”, – зазначив Семерак.

Він зауважив, що серед 200 розпочатих процедур – проекти у сфері надрокористування, хімічного виробництва, лісової галузі, енергетичної промисловості, сільське та водне господарство, поводження з відходами та інфраструктурні проекти.

Закон встановлює нову систему оцінки впливу на довкілля відповідно до європейських стандартів.

“За старою процедурою проведення державної екологічної експертизи дозволялось після отримання забудовником відповідних дозволів на зведення об’єкту. Тепер інвестор повинен провести оцінку впливу на довкілля до того, як він почне витрачати свої кошти на реалізацію якогось проекту. Це європейський стандарт і гарантує людям, які живуть в околицях, де можливо буде реалізовуватися проект належним чином оцінити, наскільки він буде впливати на довкілля і уникнути будівництва, яке суперечить інтересам територіальних громад”, – сказав Семерак.

Він також зауважив, що оцінка впливу на довкілля передбачає проведення широких громадських слухань за прозорою і чітко врегульованою процедурою і відповідальним за проведення таких слухань не власник проекту чи територіальна громада, а орган влади. Це може бути або обласна державна адміністрація, або Мінприроди.

Не пропустіть:  ВР прийняла законопроект щодо впровадження в Україні стратегічної екологічної оцінки

“У законі також прописані такі механізми, коли орган державної влади, який проводить оцінку впливу на довкілля не має можливості два, три чи сто разів повертати проекти документів суб’єкту на так зване доопрацювання. Натомість орган влади у своєму висновку формулює умови здійснення відповідної діяльності, які мінімізують негативний вплив”, – додав Семерак.

Він наголосив, що найголовнішою відмінністю нового законодавства щодо оцінки впливу на довкілля є створення Єдиного реєстру як інтернет-послуги.

“Такий підхід мінімізує, або взагалі виключає контакт суб’єкта господарювання з чиновником. Усі матеріали і документи, необхідні для підготовки і проведення оцінки впливу на довкілля є загальнодоступними на інтернет-ресурсі, який розміщений на веб-порталі Міністерства природи”, – сказав Семерак.

Він додав, що Єдиний реєстр оцінки впливу на довкілля був у стислі терміни підготовлений і запущений партнерами ПРООН в Україні за допомогою Посольства Королівства Швеції в Україні.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir