Українська молодь активніше долучається до вирішення екологічних проблем

2- 3 листопада в Києві відбувся Форум Кліматична освіта: Молодь вирішує!, головною ідеєю якого стало залучення молоді  до вирішення проблеми зміни клімату. Участь у Форумі прийняли вчителі, учні та громадські активісти зі всієї України. Учасники обговорили актуальність  проблеми зміни клімату та залучення молоді до активної участі у її вирішенні.  Форум відбувся напередодні Міжнародної конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочалася сьогодні в Боні, Німеччина.

Інформувати молодь про проблему зміни клімату, надати інструменти вчителям для залучення школярів до проектної діяльності з екологічної тематики – такою була задача цьогорічного форуму. Зміна клімату – це виклик, який стоїть перед людством у 21 сторіччі, внаслідок інтенсивного споживання викопних палив, рівень СО2 в атмосфері збільшився до катастрофічних показників і ми ризикуємо залишити купу пов’язаних з цим проблем наступним поколінням”, – ділиться Ольга Лаврик, організаторка події.

Родзинкою заходу стала панельна дискусія за участі молоді, під час якої школярі, ініціатори екологічних проектів,  поділилися своїм  успішним досвідом, мотивацією та проблемами, які виникали під час їх реалізації в школах та за її межами.

Ольга Лаврик, голова ГО “Світ Освіт” – організаторка Форуму кліматичної освіти

Адже, коли ти приходиш додому і починаєш пояснювати батькам, чому важливо свідомо споживати енергію, сортувати сміття , економити воду тощо, а потім розповідаєш те саме молодшим, то відчуваєш на собі величезну відповідальність за майбутнє”, – ділиться Боднар Христина, учениця 9-А класу Львівської середньої школи «Надія» та учасниця проекту “Школа енергії”.

У рамках другого дня форуму пройшли два тренінги  для 50 вчителів з усіх регіонів України, один з яких був присвячений залученню молоді до прийняття рішень на рівні міського планування, а другий надав інструменти для проведення триденних тренінгів в школах з теми зміни клімату.

Не пропустіть:  На хабарі затримали депутата Вінницької облради – голову екологічної комісії

Під час одного з тренінгів  експертка Міжнародного інституту екологічних проблем в м. Берлін Альмут Таран розповіла про успішні практики Німеччини із залучення молоді до міського планування та вирішення екологічних проблем. Учасники малювали карту Києва з нанесеними на неї екологічними проблемами, таких як брак зелених насаджень, надмірна кількість транспорту та відсутність системи роздільного збору сміття. Експертка показала успішні приклади роботи з молоддю в Німеччині та надихнула українських освітян на плідну роботу із залучення школярів до міського планування.

Цього року Форум “Кліматична освіта” відбувся вже вдруге і вже став  майданчиком для зустрічі вчителів, представників громадських організацій та молоді, спільна мета яких – виховання громадських лідерів, що в майбутньому будуть вирішувати екологічні проблеми міст і селищ.

Організатор Форуму “Кліматична освіта 2017: Молодь вирішує” – громадська організація “Світ Освіт”, подія відбулася за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, центру екологічних ініціатив “Екодія”, шведського товариства охорони природи, DRA та Brot für die Welt.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir