Семерак презентував першу редакцію Стратегії низьковуглецевого розвитку України

Міністр  екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував першу редакцію проекту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.

Про це Екопростір повідомляє за інформацією Мінприроди.

“У цьому документі закладено довгострокове бачення переходу економіки країни на низьковуглецевий розвиток. Вона передбачає скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів, впровадження екологічно безпечного виробництва із застосуванням «зелених» технологій  у всіх секторах економіки. Попереду непростий шлях інтеграції принципів стратегії у  національні, регіональні та місцеві стратегії та системи розвитку”,- зазначив міністр.

Семерак переконаний, що Україна має поступово відмовлятися від викопного палива і почати інвестувати у відновлювальні джерела енергії. На його думку, це не лише прогресивний план світової спільноти, а й успішна  формула швидкого економічного зростання.

“Факт лідерства України у міжконтинентальному кліматичному процесі – доведений. Ратифікувавши Паризьку кліматичну Угоду,  Україна за короткий термін  векторно змінила курс кліматичної політики і нині  швидкими темпами рухається далі. Свідченням успішності цього процесу є винесення на громадське обговорення проекту Стратегії. Ми усвідомлюємо важливість переходу на низьковуглецевий розвиток, а також відповідальність за виконання своїх зобов’язань за глобальними кліматичними угодами”, – зазначив  Семерак.

Попередні прогнози експертів, зазначені в Стратегії, свідчать, що викиди парникових газів  до 2050 року можуть скоротитись на 60-75% від рівня викидів у 1990 році. Крім того, частка  відновлювальної енергетики  в структурі  електрогенерації  може зрости до 35% у 2050 році. Частка вугільних ТЕС скоротиться до 25 %, а частка АЕС зменшиться приблизно на 28%. Також розвиток  електротранспорту  сприятиме суттєвому скороченню  енергетичних витрат транспортного сектору.

Не пропустіть:  Країни G20 за винятком США відзначили незворотність Паризької угоди

Документ було презентовано під час третьої конференції «Низьковуглецевий розвиток України».

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir