Українське місто очолило рейтинг найнебезпечніших населених пунктів

Фахівці Блексмітовского інституту в місті Нью-Йорк, який займається проблемами екології та забруднення навколишнього середовища, склали рейтинг міст, найменш прийнятних для проживання.

Як йдеться на сайті університету, очолило рейтинг українське місто Прип’ять в Київській області. Крім того, в топ-10 потрапили такі міста, як Кабве (Замбія), Ла-Оройа (Перу), Ліньфинь і Тянжинь (Китай), Сукінда і Вапі (Індія) і Сумгаїт (Азербайджан).

“Як показує досвід людей, для того щоб вбити навколишнє середовище, не обов’язково будувати АЕС. Виробництво банальних металів і гуми може перетворити колись прекрасні міста в екологічний пекло”, – наголошується в матеріалі.

Рейтинг найменш прийнятних для проживання міст

1. Прип’ять, Україна

“Яке ж місто може очолювати рейтинг найменш прийнятних для проживання міст в світі? Звичайно ж, це місто біля сумнозвісної Чорнобильської АЕС. Катастрофа, яка сталася в 1986 році, принесла стільки радіації, що до сих пір навколо атомної станції та Прип’яті тягнеться степ зона відчуження радіусом 30 кілометрів”, – йдеться в метеріалі.

Вважається, що в цілому від викиду радіації тоді постраждало більше 5,5 мільйонів чоловік.

Місто Прип’ять, 2016 рік

2. Сумгаїт, Азербайджан

Сумгаїт – одне з найбільш забруднених міст пострадянського простору. За радянських часів в місті працювало безліч заводів, що не могло не позначитися на стані екології. Зараз багато хто з заводів перестали функціонувати, проте вся територія навколо все одно нагадує величезний промисловий пустир.

3. Вапі, Індія

Більше 1 000 промислових підприємств, розташованих в цьому місті, довели Вапі до того, що рівень вмісту ртуті у воді в 96 разів вище норми. Понад 70 тисяч жителів страждають різного роду хронічними захворюваннями, викликаними вдиханням важких металів, що містяться в повітрі.

Місто Вапі, Індія

4. Тянжинь, Китай

Тянжинь – найбільший в Китаї виробник свинцю. Концентрація металу в повітрі та грунті в десятки разів перевищує допустиму норму. Наприклад, пшениця, вирощена недалеко від міста, містить в 24 рази більше свинцю, ніж дозволяють китайські стандарти.

Не пропустіть:  Франція виділить кошти на вивчення можливостей розвитку відновлювальної енергетики в зоні відчуження

5. Сукінда, Індія

В цьому місті розміщений один з найбільших кар’єрів з видобутку хрому. Майже 90% смертей в цьому районі відбуваються через захворювання, викликаних отруєнням хромом.

6. Норильськ, Росія

Норильськ, одне з найбільш забруднених міст Росії, став місцем розташування найбільшого в світі металургійного комплексу. Понад 130 тисяч жителів міста страждають респіраторними захворюваннями. Повітря в місті настільки забруднене, що в 2001 році уряд заборонив в’їзд в місто іноземцям.

Норильськ, Росія

7. Ліньфинь, Китай

Більше трьох мільйонів жителів переживають наслідки від спалювання вугілля на місцевих шахтах. Близько 200 тисяч чоловік страждають від пневмонії, раку легень та бронхіту. Ліньфинь вважається найбруднішим містом в Китаї. Там практично неможливо ходити без маски, адже смог цілодобово висить над містом.

8. Ла-Оройа, Перу

У цьому шахтарському місті більше 90% жителів важко хворіють через високий вміст свинцю в крові. Нездорову обстановку створює працюючий завод, який забруднює місто з 1992 року.

9. Кабве (Замбія)

У 1902 році в Замбії були виявлені великі родовища свинцю і кадмію. Були побудовані підприємства для видобутку і переробки цих металів. Зараз шахти і заводи вже не функціонують, але це не покращує екологічну ситуацію. Жителі міста страждають від отруєнь, навіть у дітей вміст свинцю в крові в 10-15 разів перевищує норму.

Кабве (Замбія)

10. Дзержинськ, Росія

У минулому столітті в Дзержинську було поховано більше 200 тисяч тонн найнебезпечніших хімічних відходів. Вода в місті настільки забруднена, що її стан у багато разів нижче критичної норми. Середня тривалість життя городян – 45 років.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir