Комітет ВРУ з екополітики підтримав законопроект з посилення держконтролю за охороною довкілля

Парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування  та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув законопроект №6563 щодо посилення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, повідомляє Екопростір.  

Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Павло Дзюблик (Народний Фронт), Микола Кадикало (Народний Фронт), Дмитро Тимчук (Народний Фронт), Іван Рибак (БПП), та Григорій Тіміш (БПП).

Документ має на меті покращення забезпечення конституційних прав громадян на безпечне довкілля, врегулювання процедури проведення позапланових заходів та посилення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також покращення екологічної ситуації в країні.

Законопроектом пропонується встановити, що у разі надходження звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду навколишньому природному середовищу, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів та його територіальні органи проводять позапланові заходи державного нагляду (контролю) без відповідного погодження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю) або відповідного державного колегіального органу.

Це означає, що при отриманні відповідної скарги, Державна екологічна інспекція зможе провести позапланову перевірку без погодження з Міністерством екології та природних ресурсів.

«До Комітету постійно надходить велика кількість звернень від громадян, громадських організацій та об’єднань, фізичних та юридичних осіб, місцевих органів самоврядування, автори яких просять відновити позаплановий державний нагляд (контроль) у сфері охорони навколишнього природного середовища Державною екологічною інспекцією України та її територіальними органами», – повідомляють у профільному комітеті ВРУ.

«Існує правова проблема проведення перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Державною екологічною інспекцією України та її територіальними органами. Державний контроль за охороною навколишнього природного середовища стає більш важливим та відповідальним завданням, що має забезпечити стабільне функціонування на засадах сталого розвитку всієї території держави, особливо території Луганської та Донецької областей в умовах проведення бойових дій у зоні антитерористичної операції», – йдеться у повідомленні.

Державна екологічна інспекція України підтримує цей законопроект.

Не пропустіть:  Новий законопроект сприятиме розвитку виробництва біоетанолу в Україні

За результатами розгляду, Комітет з екологічної політики рекомендував Комітету з питань промислової політики та підприємництва внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття законопроекту за основу.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir