Нових енергоблоків ГЕС без екологічної експертизи не будуватимуть, – Семерак

Будівництво потенційно небезпечних для навколишнього середовища об’єктів, таких як Дністровська ГЕС має проходити обов’язкову державну екологічну експертизу. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він нагадав, що Уряд розглянув проект про будівництво четвертої черги енергоблоку на Дністрі та вирішив, що цей об’єкт має отримати висновки державної екологічної експертизи.

«Вважаю, що всі проекти, які потенційно несуть загрозу навколишньому середовищу, екологічній безпеці повинні проходити державну екологічну експертизу. На жаль, такої практики до останнього часу в Уряді не було», – зазначив міністр.

За словами Семерака, в проведенні екологічної експертизи візьмуть участь не лише науковці та профільні міністерства.

«Ця процедура передбачає залучення територіальних громад і громадські слухання. Вона передбачає оцінку незалежних науковців, які проаналізують проект на предмет його впливу на довкілля. Коли ми говоримо про ГАЕС, то повинні розуміти, де будуть стояти дамби, наскільки підвищиться рівень води, як це вплине на можливість затоплення і так далі. Отож, перший крок зроблено. Кабмін підтримав Мінприроди і зобов’язав Укргідроенерго разом з міністерством енергетики провести експертизу», – резюмував міністр.

Нагадаємо, депутати заявляють про блокування Адміністрацією президента закону про оцінку впливу на довкілля. 

Коментарі facebook

коментар

Не пропустіть:  В Україні розпочато першу процедуру стратегічної екологічної оцінки

Post Author: ecoprostir