Прокуратура Криму приверне NASA для розслідування кримінальної справи щодо будівництва моста через Керченську протоку, яке викликає серйозну небезпеку екології Чорного і Азовського морів.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.
В рамках розслідування кримінального провадження щодо будівництва мосту через Керченську протоку залучатимуться як національні так і іноземні фахівці
Серед основних напрямків: проведення всіх необхідних експертиз; визначення збитків, заподіяних Україні внаслідок будівництва об’єкту, який спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів, а також збір доказів порушення норм міжнародного Морського права для подальшого їх розгляду у міжнародних судових інстанціях.
«Зважаючи на особливості нашої роботи, в рамках розслідування кримінального провадження, ми залучатимемо не лише українських фахівців у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, а звертатимемося і до іноземних організацій, таких як Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) та інших. Неузгоджене будівництво мосту не повинно знищити унікальну флору та фауну Чорного та Азовського морів. В свою чергу, суб’єкти господарської діяльності, які причетні до зведення мосту, повинні нести відповідальність за свої дії», – зазначив Гюндуз Мамедов.
Нагадаємо, за інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні оточуючому середовищу Чорного та Азовських морів при будівництві Керченського мосту, за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.