Станом на 1 липня 2020 р. вже понад 25600 домогосподарств в Україні використовують «чисту» електроенергії, встановивши сонячні електростанції (СЕСд).
Як повідомляє урядовий портал, обсяг вкладених родинами інвестицій перевищує 520 млн євро, а сумарна потужність усіх СЕСд – 658 МВт.
Зокрема, впродовж II кварталу 2020 р. ще близько 1500 домогосподарств перейшли на сонячні панелі.
«Використовуючи електроенергію з енергії сонця, сім’ї самостійно забезпечують свої енергетичні потреби та заощаджують на комунальних послугах. Якщо встановити акумуляторне обладнання, то можна стати фактично автономним та енергонезалежним», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
У свою чергу, заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко звернув увагу на те, що СЕС домогосподарств – це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці її виробництва. Це, у свою чергу, сприяє уникненню втрат в мережах при транспортуванні електроенергії.
«Ще одна перевага СЕС – це додатковий стимул для власників слідкувати за споживанням електроенергії, змінювати поведінку на енергоощадну, впроваджувати енергоефективні заходи та використовувати «smart»-технології», – підкреслив Шафаренко.
ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:
- Дніпропетровська – майже 3500;
- Тернопільська – більше 2200;
- Київська – більше 2000;
- Івано-Франківська – більше 1900;
- Закарпатська – майже 1600.
ТОП-5 областей за кількістю СЕС на 1000 осіб:
- Тернопільська – 2,17
- Херсонська – 1,46
- Івано-Франківська – 1,4
- Кіровоградська – 1,39
- Закарпатська – 1,26
В уряді зазначають, що зміни щодо підтримки розвитку відновлюваної енергетики, які наразі активно обговорюються, не стосуються домогосподарств.