Бабак пропонує негайно ухвалити закон про упаковку та відходи упаковки

Законопроект «Про упаковку та відходи упаковки» має бути винесено на розгляд Парламенту якнайшвидше. Це стане першим кроком у реалізації Національного плану та Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

В експертів такий поспіх викликає застереження.

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час київського муніципального Форуму з питань поводження з побутовими відходами.

«В Україні питання роздільного збирання побутових відходів наразі не повсюдне лише через те, що не має інструмента фінансування цих заходів. Звичайно, треба починати з себе, але роздільний збір усе ж таки має запроваджуватись не на волонтерстві, а на законах і чітких вимогах до виробників товарної продукції в упаковці. З щорічним доведенням показників, скільки у відсотках, кілограмах чи тонах має бути тої чи іншої упаковки передано на утилізацію чи переробку. Держава в кожному випадку має контролювати дотримання цих показників. Саме розширена відповідальність виробника повинна запрацювати в Україні негайно», – наголосила вона.

Міністр зауважила, що розширена відповідальність виробника – це додаткові кошти, які виробник вітчизняної і іноземної товарної продукції в упаковці повинен спрямувати на організацію роздільного збирання побутових відходів у населених пунктах.

«Це буде першим кроком, який зрушить справу з мертвої точки. Я сподіваюсь, що політична воля буде і в Парламенті, і в суспільстві для того, щоб ми перейшли до системи роздільного збирання побутових відходів», — сказала Альона Бабак.

Чи варто поспішати із запровадженням розширеної відповідальності виробника? Експерти “РАЦ “Суспільство і довкілля” стримано ставляться до такої ініціативи.

“Ухвалення законодавства з питань поводження з відходами, зокрема і відходами упаковки, є невід’ємною складовою впрова дження Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року (2017) та виконання Національного плану управління відходами до 2030 року (2019)”, – акцентують експерти організації.

В “Суспільстві та довкіллі” зазначають, що наразі у ВРУ IX-го скликання не зареєстровано законопроекту, присвяченому правовому регулюванню поводження з відходами упаковки.

“Окрім того, застереження викликає системна неузгодженість такого підходу. Первинно доцільно прийняти рамковий закон про відходи, яким закласти базові принципи поводження з відходами, а на його основі розробляти та приймати спеціальні закони“, – наголосили в аналітичному центрі.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir