Міненерговугілля фактично вливається в Мінприроди – документ

Міністерство екології та природних ресурсів України перейменовується на Міністерство енергетики та захисту довкілля, й до нього приєднується Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Водночас Міністерство енергетики та захисту довкілля стає правонаступником майна, прав та обов’язків Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України №829 від 2 вересня 2019 р.

Протягом тижня (до 8 вересня) Міністерству юстиції доручено розробити й надати Кабміну проект акта щодо утворення комісії з ліквідації Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Крім цього, у десятиденний строк (до 12 вересня) Міненергодовкілля має забезпечити підгтовку та внести на розгляд Кабміну проект положення та пропозицій змін до законодавства, що випливають з цієї реорганізації.

Раніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив рішення об’єднати два міністерства:

“У кого має бути контроль за надрами – у Міненерговугілля чи Держгеонадр – не було зрозуміло. Тобто, контроль над ресурсами був розділений. Є концепція розвитку, за якою розвиток держави має бути постійним. З цієї точки зору об’єднання цих міністерств мені здається правильним” , – сказав Гончарук.

Він додав, що пріоритетом є також зробити електроенергію більш доступною і дешевою, але в тому, щоб при цьому шкодити навколишньому середовищу мінімально.

Не пропустіть:  Екодайджест-2030 за 27 липня - 2 серпня

Нагадаємо, новопризначений міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель пояснив логіку об’єднаня Мінприроди та Міненерговугілля відповідю на глобальні кліматичні виклики.

Коментарі facebook

коментар

Post Author: ecoprostir